Як фотографувати інтер'єр квартири для здачі в оренду

Як фотографувати інтер'єр квартири для здачі в оренду

Здача житла в оренду - популярний спосіб заробітку коштів. Але, щоб здати житло на довгий строк та отримати за це хороші гроші, необхідно підготувати якісні знімки житла. Пропонуємо розібратися з тим, як фотографувати інтер'єр, щоб залучити більше потенційних клієнтів та подати своє житло в правильному світлі.

Фото для здачі житла в оренду

Як правильно фотографувати квартиру

Варіантів, як красиво сфотографувати інтер'єр, досить багато. Але якість зйомки залежить від кількох важливих параметрів. В першу чергу, слід визначитися з тим, на що знімати житло. Сучасні смартфони мають якісні камери, тому робити зйомку можна і на них. Головне знати, як побудувати кадр і на чому зробити акцент. Базовими правилами при зйомці інтер'єру вважаються:

  • відсутність спалаху, зуму;
  • якість зйомки на максимальному значенні;
  • використання для цілей зйомки штативу або іншого зручного кріплення;
  • використання функції «автоматичного пуску», що нівелює необхідність натискання клавіші на гарнітурі.

Але досягти бездоганного результату вдасться при використанні правильної фототехніки. Ідеальний вибір - дзеркальний фотоапарат, який має ширококутний об'єктив.

Щоб зробити панорамний знімок кімнати, головне досягти глибокої різкості. Зробити подібне можна на професійних фотоапаратах, виставивши режим «пріоритет діафрагми», її показник повинен відповідати 8-ми.

Якщо зйомка виконується не на «дзеркалці», тоді потрібно не знімати крупним планом і не фокусуватися на центрі кадру.

Як правильно фотографувати квартиру

Час і предмет зйомки

Головне завдання якісної зйомки житла - це передати особливості приміщення, його відмінні риси, унікальність. В одному кадрі рекомендується поєднувати переходи між кімнатами, щоб погляд потенційного клієнта міг «прогулятися» по кадру. Крім того, це дозволяє оцінити планування житла.

Хороше рішення - це серія знімків, що складається з кадрів різного наповнення. Підбирайте загальні плани, але не забувайте також акцентувати увагу на оригінальних деталях приміщення.

Квартира, вікна якої виходять на сонячну сторону, найбілш виграшно виглядає з 7 і до 11 години ранку (влітку), коли погода малохмарна. Уникайте часових проміжків, коли в приміщення потрапляють прямі ультрафіолетові промені. Це призведе до просвічування речей, формування контрастних тіней. Це спровокує формування білих, чорних плям на зображенні.

У вечірню пору доби отримати хороший кадр стає складніше.

Як фотографувати деталі інтер'єру

Головне правило для якісних фотографій кімнати - це використання кадрів горизонтального напрямку. Застосовувати вертикальну зйомку не рекомендується.

Намагайтеся робити так, щоб у кадр потрапляли різні цікаві об'єкти на рівномірно розташованих планах. Великі предмети краще розташовувати на дальньому плані, а дрібні - на передньому.

Щоб отримати збалансований кадр, рекомендується прибрати все непотрібне з кімнати. Немитий посуд, гору дитячих іграшок, покривала - все це краще сховати з кадру.

Часто при зйомці квартир допускається одна і та ж помилка - все робиться занадто «ідеально». На фото людина повинна побачити природний безлад, але при цьому стежте, щоб речі не накладалися одні на одні. Обрізати предмети теж не бажано.

Як фотографувати деталі інтер'єру

Як фотографувати кухню

Кухня - найважливіше місце в квартирі для сімейних людей. Малогабаритні приміщення досить проблематично передати на фото. Щоб отримати презентабельні зображення, рекомендується прибрати брудний посуд, заховати продукти. Обов'язково приберіть в приміщенні, але не перестарайтеся - знімок повинен виглядати природно.

Додайте в кадр яскравий акцент - розташуйте на столі вазу з живими квітами або тарілку з фруктами. Найкраще місце для зйомки - з дверей або вільного кута.

Як фотографувати кухню для сдачі квартири в оренду

Ванна кімната і санвузол

Головне, що хоче побачити потенційний орендар в санвузлах, - це розміри кімнати, актуальність ремонтних робіт (свіжість ремонту), якість сантехніки. Надайте глядачеві інформацію про стан приміщення, наявність сантехніки та побутової техніки, якість ремонту.

Правила гарного тону ніхто не відміняв - перед фотографуванням потрібно опустити кришку унітазу. Знімайте кімнату так, щоб ваше відображення не було помітним в дзеркалі.

Спальня і вітальня

Тут важливо вибрати оптимальний ракурс. Не знімайте приміщення з різних кутів, щоб сформувати цілісне зображення зі шматків. Краще віддати перевагу зйомці по діагоналі, намагаючись захопити максимум простору. Відобразіть на знімку розміри кімнати, її форму і планування.

Додатково покажіть який вид відкривається з вікна, особливо, якщо він дійсно має привабливі і цікаві особливості. Перед тим як красиво сфотографувати вікно та вид з нього, не забудьте ретельно помити та відполірувати вікно.

Прилегла територія

Фото двору часто стає вирішальним моментом. Особливо, якщо знімати житло планує пара з дитиною. Частина цегляного будинку нічого не розповість потенційним орендарям. А ось зображення, на якому видно дитячий майданчик, зелена територія поруч, стане вдалим кадром.

Фото двору

Використовуючи ці рекомендації, творчо підходячи до питання, вдасться створити красиві знімки, які будуть гарно «продавати» вашу квартиру потенційним орендарям.


Читайте також: Поради, як здати квартиру

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.