Як безпечно зняти квартиру без обману: поради

Як безпечно зняти квартиру без обману: поради

Секрети, як зняти квартиру в Києві, щоб не стати жертвою обману

Способи нечесних заробітків стають все більш популярними. Особливо часто жертви шахраїв – приїжджі, студенти, які шукають житло в столиці України. Досить складно, не знаючи міста, не маючи знайомих і рідних, знайти гідне місце проживання, не «потрапивши» при цьому на гроші. Пропонуємо ознайомитися з основними правилами, як зняти квартиру в Києві без обману.

як зняти квартиру в Києві без обману

Як знімати квартиру, щоб не обманули: огляд способів шахрайства

Переймаючись питанням, як зняти квартиру, щоб не кинули, буде потрібно розібратися з основними методами, якими користуються шахраї. Зупинимося на самих популярних.

Як знімати квартиру, щоб не обманули

Надання чужих фотографій

Знайшовши квартиру з прекрасним інтер'єром, вигідною ціною, яка здається занадто привабливою, краще перестрахуватися. Шахраї користуються хитрим прийомом, коли з ними зв'язується клієнт, вони говорять про те, що житло вже здано в оренду. При цьому пропонують вивчити аналогічні варіанти, але попередньо потрібно внести заставу або аванс.

Виходом в ситуації, що склалася стане перевірка фотографій на реалістичність. Скористайтеся Google Images. У пошуковий рядок вставляється посилання на зображення. Потім можна побачити, звідки ці картинки. Часто зустрічаються випадки, коли «аналогічне» житло здається і в Києві, і в Одесі, і в Москві. Відразу стає зрозуміло, що це пастка.

Фейкові квартири

Цей спосіб аналогічний першому. Тільки фотографій квартири може і не бути. Можуть подаватися барвисті описи житла, щоб зацікавити потенційного орендаря. Коли ви зателефонуєте за вказаними номерами, в роботу підключаться ріелтори, що призведе до «навязуванню» інших квартир – більш дорогих.

Другий хід розвитку подій набагато гірше. Обманним шляхом з клієнта виманюють кошти (наприклад, аванс або передоплату), після чого просто пропадають. Єдиним правильним рішенням стане тільки насторожитися, не вносити передоплату без укладення договору, а також не піддаватися на виверти шахраїв.

Здача однієї і тієї ж квартири кілька разів

Як не бути обманутим при оренді квартири, адже житло може здаватися кільком людям відразу? Такі ситуації зустрічаються досить часто. Приклад такого рішення:

  • господар приводить вас в квартиру, показує її, віддає ключі (якщо все влаштовує), бере передоплату;
  • заселившись, вранці або ввечері на постояльця очікує «сюрприз» у вигляді ще однієї сім'ї.

В такому випадку без договору оренди не вдасться що-небудь довести. Бувають ситуації, коли «господарем» є теж квартирант.

Щоб не потрапити в подібні ситуації, обов'язково укладайте договір оренди. Фіксуйте факт передачі фінансових коштів. Мінімально, що можна зробити, це отримати розписку. Але найкращим способом стане отримання банківських документів про те, що було проведено безготівкове зарахування за вказаними реквізитами.

Як не бути обманутим при оренді квартири

Липове агентство нерухомості

Популярне питання, як безпечно зняти квартиру в Києві, щоб не опинитися в пастці агентства нерухомості. Схема полягає в тому, що шахраями орендується невелика площа. Вони ж дають оголошення про здачу житла в оренду. Потім клієнти приходять в цей «офіс», спілкуються з клієнтами, беруть гроші за кілька місяців вперед. При цьому демонструються різні фотографії неіснуючого житла. Заселення проводиться, за словами агентства, через 1-2 тижні, щоб попередні квартиронаймачі встигли виїхати. Для запевнення в реалістичності того, що відбувається можуть навіть видати якісь ключі. Але приїхавши за вказаною адресою в призначений термін, вас наздожене розчарування – ніхто ніякого приміщення тут не здає. Повертатися в агентство немає сенсу, оскільки його там вже не виявиться.

Знівелювати подібне можна, якщо домовлятися про зустріч безпосередньо з власником житла. Не укладайте договорів з посередниками.

Як безпечно орендувати квартиру: розглядаємо «липові» оголошення

Є кілька перевірених методів, як зняти квартиру, щоб не обманули, які допоможуть розпізнати липові оголошення ще на етапі пошуку житла. Розглянемо популярні «ознаки» шахрайства:

  1. У зазначеному номері телефону неправильні цифри або вони замінюються буквами. Наприклад, замість трійки стоїть буква «З», а замість 0 – О. Такий метод використовується, щоб номер складно було скопіювати для «пробивання» в чорному списку.
  2. В оголошенні зазначено, що власник в даний момент не на території України. Йому буде потрібно внести передоплату через грошовий переказ.
  3. Власники квартири планують переїжджати в іншу країну, шукають «добрих людей» для нагляду за житлом.
  4. Фотографії квартири зроблені ідеально. Зображення наче з глянцевого журналу. Це в більшості випадків свідчить про липові квартири.

У жодному разі не вносіть передоплату до тих пір, поки не будете мати договір оренди на руках.

як зняти квартиру, щоб не обманули

Правила оренди квартири

Перед тим, як безпечно зняти квартиру в Києві, ознайомтеся з основними правилами оренди житла:

  • обов'язково перевірте наявність документів на житло;
  • вирушайте оглядати квартиру з кимось в парі;
  • попросіть документи на квартиру – свідоцтво про наявність права власності, додатковим стане договір «дарування» або « купівлі-продажу»;
  • перевірте власний паспорт господаря з ідентифікаційним кодом.

Найзручнішим способом, як зняти квартиру, щоб не кинули, вважається використання онлайн-платформою Flatiko. Тут можна вибрати варіант житла, подивившись реалістичні фото, а також поспілкувавшись з власниками квартири. Цей сервіс зроблений для зустрічі власників житла і орендарів без участі посередників.

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.