Схема і поради, як правильно зняти квартиру самостійно

Схема і поради, як правильно зняти квартиру самостійно

Як правильно зняти квартиру: важливі моменти

Питання, як зняти квартиру, щоб не потрапити на обман і витратити розумні гроші цікавив в різний час більшу частину населення. Це і студенти, і туристи, і фахівці, які влаштовуються на роботу в інші міста. Способів пошуку може бути декілька: через агентство, ріелтора, самостійно. Перший – найдорожчий, ріелтор візьме 50% від щомісячної вартості. І при цьому повної гарантії, що це не афера на нашому ринку нерухомості дати ніхто не може. Обдурити можуть по-крупному, здаючи неіснуюче житло, без відома власника (незаконна суборенда), приміщення з істотними дефектами та ін. Але в основному шахрайство пов'язане з завищеною ціною. При цьому беруть участь в ньому не тільки самі господарі, а й посередники. Вибираючи самостійний спосіб пошуку і оренди житлових приміщень, можна істотно заощадити. Але варто враховувати і можливі ризики.

Як правильно зняти квартиру Як правильно знімати квартиру

Як правильно зняти квартиру в оренду, не дивлячись на значний попит, знають не всі. По-перше, слід визначити для себе параметри пошуку:

 • потрібно квартира, кімната або спальне місце (т.зв. койко-місце);
 • житло від господаря або через посередників;
 • на тривалий або короткий термін;
 • з меблями і технікою або без них;
 • з можливістю проживання з дітьми, тваринами, кількістю майбутніх мешканців.

Фахівці стверджують, що універсальних рішень, як зняти житло на нашому ринку, щоб залишитися повністю задоволеним, не існує. Ця сфера завжди була цікава різного роду шахраям. Тому, на перший погляд, знайти нерухомість від власника дуже важко. І це головний і єдиний аргумент всіляких посередників. Однак мало хто уточнює, що ріелтори і агентства, хоч формально і зобов'язані це робити, але особливо не перевіряють прямих орендодавців на предмет належності їм житла і вже точно не стануть лізти до каналізаційних труб або перевіряти наявність добротних меблів і техніки. Їм важливий заробіток – швидко і практично без зусиль.

Як правильно зняти квартиру в оренду

Все, чим вони можуть допомогти захистити права орендаря – листочок А4 з написом «договір оренди », який без зусиль можна роздрукувати з будь-якого ресурсу в інтернеті. І самі вони рідко розуміють, як правильно орендувати квартиру на тривалий термін на законних підставах. Тим часом, в законодавчих актах прописано вимогу обов'язкової наявності договору оренди при вселенні на 3 і більше років із запевненням його нотаріусом. А ті, хто знає це, свідомо рекомендують господарям вписувати менший термін і не доповнювати договір пролонгаційними документами, щоб позбавити юридичних підстав для скарг потенційного орендаря при виникненні спірних моментів. В результаті – користувач житла позбавляється права не тільки на надання обумовленого рівня забезпечення комфорту, але іноді і виселяється за бажанням господаря під будь-яким приводом практично на вулицю. І посередники вже точно не стануть турбуватися за такого колись важливого клієнта, який опинився в складній ситуації через примху власника житла. Вони свої гроші отримали – і на цьому участь закінчилася.

Як шукати квартиру без агента

І не варто вестися на виверти, що договір не обов'язковий. Навіть без юридичного запевнення, але при наявності 2 і більше свідків, він має юридичну силу. До того ж при правильному складанні, в ньому прописуються двосторонні вимоги. Від господаря це зазвичай цілісність в приміщенні майна, дбайливе ставлення до ремонту та ін. нюанси. А орендар може висувати власні вимоги, такі як:

 1. Виклик майстра з ремонту за рахунок власника при виникненні незалежної від користувача квартири проблем (прорив труб, необхідність полагодити розетки та ін.). При наявності бойлера або опалювального котла, варто заздалегідь домовитися про те, хто буде платити за його чистку (раз на рік обов'язково для нормального функціонування).
 2. Проведення утеплювальних робіт для вікон на зиму за рахунок орендної плати (закупівля та самостійний монтаж спеціальних стрічок, обробка щілин вікон в старих приміщеннях та ін.), Можливість зміни шпалер за тим же принципом.
 3. Вимоги до віку меблів і техніки. Навряд чи хтось мріє знову користуватися холодильником або ліжком, «народженого в СРСР».
 4. Способи оплати комунальних послуг та фіксації показань лічильників. Навіть невелика вартість може і не означати вигідність для орендаря. Адже, як правильно зняти квартиру, в якій немає лічильників або господар не надає доступ до свідчень, дає усереднені показання і вигадує ін. схеми? Відповідь одна – ваші гроші – ваші тривоги. Самі знімайте показання, цікавтеся вартістю в регіоні на газ, світло і воду, послуг з вивезення сміття і оплати ЖЕКу або ОСББ. А ось момент, хто буде вносити кошти на рахунки відповідних організацій, вже не настільки важливий.

Але ще більш важливими моментами буде наявність в договорі посилання на документи, що підтверджують право власності особи на це житло. Хоча багато власників обмежуються паспортними даними, боячись, що будуть самі обмануті і їх власність перепродадуть шахраї. Відкритість при спілкуванні, надання повного пакета власних документів, дозволяє сподіватися на відповідний жест з боку власників, які охочіше дадуть подивитися оригінали договору купівлі-продажу конкретного житла або дарчу.

Всі ці питання не вирішують посередники. Тому шукати без агента доцільніше не тільки з фінансових причин. Їх функції настільки малі, що запитувані за послуги суми здаються завищеними в сотні разів.

Як знайти квартиру в оренду

Як знайти квартиру в оренду

Знаючи нюанси, як шукати квартиру в оренду, можна знайти її досить швидко і вигідно. Адже ріелтори користуються тими ж принципами і методами. Реально зняти житло без посередників, яке пропонується в мережі інтернет. Там самі господарі розміщують свої пропозиції, керуючись все тим же прагненням заощадити на оплаті послуг ріелтора. З їхнього боку теж є резон. Адже посередники не цікавляться благонадійністю клієнта-орендаря, приводячи табір циган або п'яниць на «оглядини» житла.

Поради, як правильно шукати квартиру для знімання:

 1. На професійних порталах зазвичай є вибірка за габаритами, кількістю кімнат, актуальності пропозиції, р-ну населеного пункту і іншим параметрам. Ними легко керувати і в результаті отримати цілком підходящі оголошення.
 2. Детально ознайомитися з пропозицією в частині оплати. Якщо вказана сума тільки за оренду, то можна припустити, що комунальні в неї вже включені. Але такий принцип зазвичай діє в невеликих містах, де кожен орендар на вагу золота. Мегаполіси більш затребувані, і господар просто може « кинути вудку » для залучення уваги потенційних орендарів. В оголошенні повинно бути вказано на тривалий строк здається житло або подобово (погодинно), яка комплектація квартири (скільки спальних місць, чи є кухонне приладдя та ін.), Розписано про зручності (або показано на фото).
 3. виписавши для себе контакти і мінімальну інформацію про житло, починаємо прозвон. Краще також прописати послідовність питань, щоб нічого не забути і не заплутатися. Першим пунктом завжди йде квартплата (за оренду і комунальні послуги). Потім слід уточнити суму застави, чи потрібно вносити і за перший і за останній місяць або останній і буде вважатися запорукою. Після йдуть питання типу, яким чином будуть передаватися гроші (особиста зустріч на квартирі раз на місяць, біля під'їзду або в іншому обумовленому місці, на карту банку).
 4. Домовитися про зустріч і покази житла. Бажано себе убезпечити і знайти як мінімум 3-4 варіанти, розподіливши по часу зустрічі на пару днів.

Продумуючи, як швидко знайти квартиру в оренду, не варто панікувати і погоджуватися на перший же варіант, який підвернувся.

як швидко знайти квартиру в оренду

Як відбувається оренда квартири

Після ознайомлення з оголошенням, телефонним спілкуванням з власником, зазвичай йде етап огляду житла. Як правильно зняти квартиру на тривалий термін, щоб залишитися задоволеним:

 • не нести з собою гроші відразу і тим більше, не повідомляти про це господаря або посередників;
 • перевіряти працездатність техніки на кухні, оглядати вікна і двері, стан ремонту і меблів;
 • візуально оцінити під'їзд на предмет чистоти і відсутності небезпечного опадання штукатурки або ненадійних перил;
 • поцікавитися, хто жив перед вами, і на який період власник планує здачу житла;
 • обумовити питання передачі грошей і ключів, процедуру з щомісячними оплатами.

В разі зацікавленості, надати свій паспорт і попросити власника зробити те ж саме і дати на ознайомлення документи, що підтверджують право власності. В останньому пункті багато хто боїться, що господар сприйме це як загрозу і відмовиться. Тому, можна спробувати просто спочатку уточнити, яким чином у власника з'явилося таке житло не прямими питаннями.

Адекватні господарі розуміють ваші переживання. Відкритість у спілкуванні, яка ніяка, а все ж часто єдино можлива гарантія відсутності підводних каменів.

Як правильно зняти квартиру на тривалий термін

Поради як зняти квартиру

Практичні рекомендації та поради при оренді квартири без ріелторів:

 1. Ваша безпека, не тільки фінансова, а й особиста, – в ваших руках. Призначати зустрічі в темний час доби або наодинці з кількома людьми (господар і його друзі або посередники), небажано. Якщо цього не уникнути, то безпосередньо перед зустріччю варто попередити власника про прихід з другом або юристом, який ознайомиться з договором оренди. Шахраї в такому випадку самі відмовляться від зустрічі.
 2. Заставні суми не можуть перевищувати вартості місяці оренди. Погоджуватися на оплату 1 і останнього місяців і плюс платити заставу не варто – це спосіб подвоїти заставу.
 3. Тривалий термін оренди передбачає прописування в договорі як мінімум 3-х місяців проживання з можливою пролонгацією.
 4. Істотно зменшити суму орендної плати при огляді квартири не вийде. Але спробувати знизити її, посилаючись на існуючі дефекти (старі меблі або стан ремонту), відсотків на 10-15 можна.

Важливим моментом, що забезпечує взаєморозуміння між власником і орендарем, є достовірність наданої інформації про кількість мешканців, ступеня споріднення між ними, наявності шкідливих звичок, джерела доходу.

Поради як зняти квартиру

Коли краще знімати квартиру

Курортні зони затребувані в теплу пору, промислові центри – цілий рік. Але незалежно від локації, відповісти на питання, як правильно орендувати квартиру, можна лише з прив'язкою до часу пошуку. Фахівці стверджують, що в середньому на пошук потенційно придатних об'єктів нерухомості в оренду витрачається близько тижня. У маленьких містах попит менше, а пропозицій зазвичай більше. У великих - попит величезний, але і ринок ширше. Тому, починаючи шукати заздалегідь через відповідні канали для пошуку, можна підібрати не один, а відразу кілька пропозицій, які відповідають вимогам.

Джерелами інформації повинні виступати тільки професійні ресурси. Друковані давно втратили свою актуальність, малоінформативні і не зручні. А інтернет-портали дають розширену інформацію про об'єкт і зазвичай мають фото житла. Сучасний підхід до пошуку квартири для оренди пропонує сайт Flatiko, створений спеціально для розміщення прямих оголошень від власників, нівелюючи участь посередників.

Коли краще знімати квартиру

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.