Рекомендації, як зняти квартиру без посередників

Рекомендації, як зняти квартиру без посередників

Як зняти квартиру без посередників: огляд способів

Далеко не кожна людина може дозволити собі придбати власне житло. Це стосується як студентів, приїжджих, багатодітних сімей, так і цілком успішних людей. Тому послуга оренди приміщення стає все більш затребуваною. Але, щоб отримати гарне місце проживання за доступною ціною, краще займатися пошуком відповідного варіанту самостійно. Пропонуємо розібратися з питанням, як зняти квартиру без посередників, не потрапивши при цьому в пастку.

Як зняти квартиру без посередників

Як знайти квартиру без посередників

Перше, з чим стикаються всі, хто займається пошуком житла, – як можна знайти квартиру без посередників. Найпростіший варіант – розмістити власне оголошення про пошук житла на тематичному сайті, міському форумі. Також часто публікують пости в соціальних мережах, щоб спрацював метод «сарафанного радіо». Готуючи таку міні-статтю, вкажіть район міста, кращий для проживання, цінову політику, терміни оренди. Часто господарі самостійно дзвонять по подібних оголошень, але так відбувається не завжди. У більшості випадків телефонують агентства або ріелтори, пропонуючи різні варіанти, але з 50% оплатою комісійних.

Перед тим як зняти квартиру від господаря без агентства, будьте готові до потоку дзвінків від компаній, що займаються нерухомістю.

Де шукати квартири від власників

Роздумуючи над тим, чи реально зняти квартиру без посередників, будьте впевненими, що такий варіант цілком можливий. Але перед тим як зняти квартиру без ріелтора і комісії, знадобиться промоніторити досить багато варіантів. Пропонуємо зупинитися на найбільш популярних місцях, де звичайні люди шукають реальне житло для оренди на короткі або тривалі терміни.

Популярні сайти оголошень

Найзручнішим способом, як зняти квартиру без ріелторів вважається пошук пропозицій на різних сайтах. В Україні це ОЛХ, «Будинок Ріа». Але будьте готові до того, що такі оголошення теж часто публікуються ріелторами, а не господарями. Навіть, якщо вам пощастить, і ви потрапите на оголошення від власників, не завжди пропоноване житлове приміщення відповідає дійсності.

Виставляйте сортування, розмежовуючи пропозиції від посередників і без їх участі. Такий підхід гарантує збільшення шансів на пошук відповідного варіанту житла без залучення третіх осіб.

Популярні сайти оголошень

Газети або журнали

Ще один, хоч і більш застарілий спосіб, як знайти квартиру без ріелтора від господаря, це моніторинг місцевих газет і журналів, пов'язаних (або не пов'язаних) з нерухомістю. Хоча на подібний метод все частіше надходять скарги. Справа в тому, що більша частина надрукованих оголошень так само публікується і в мережі. Там їх переловлюють посередники, тому навіть на дзвінки з журналів або газет, можуть відповідати ріелтори.

Оголошення на зупинках

Оголошення на стовпах і зупинках теж мають право на існування. Також часто можна зустріти подібного роду публікації і перед входами в під'їзди, особливо в старих будинках. Часто безпосередньо орендодавці поширюють такі оголошення, розміщуючи їх неподалік від власного району проживання або локації, де розміщується квартира.

Не забувайте про те, що такі оголошення часто поширюються шахраями. Іноді запропонованих квартир може зовсім не існувати або це теж постаралися посередники.

Оголошення на зупинках

«сарафанне радіо»

Пошук квартири через знайомих і родичів – успішний метод. Особливу увагу приділіть консьєржам, двірникам, охоронцям. Зазвичай вони в курсі всього, що відбувається в тому чи іншому будинку. Почастішали випадки, коли пошук квартири починається через інтернет, а закінчується опитуванням рідних, які в кінцевому підсумку і допомагають прийняти рішення.

Поради: як зняти квартиру без посередників

Перед тим як знайти квартиру без агентства, будьте готові зіткнутися з рядом важливих заходів, які убезпечать вас від неприємностей. Зупинимося на основних моментах, пов'язаних з пошуком вигідного варіанту житла.

Можливості економії

Поширене питання, де знайти квартиру від власника без агента за вигідною ціною. Пропонуємо кілька секретів, що дозволяють економити:

 • чим меншою буде площа приміщення, тим нижче вартість, також уточнюйте, хто буде оплачувати комунальні рахунки;
 • здати квартири, розташовані вище, ніж на 4-му поверсі в будинках, де відсутній ліфт, набагато складніше, тому їх вартість зазвичай знижується;
 • орендувати приміщення без меблювання набагато вигідніше, ніж ті, що облаштовані меблями;
 • чим далі житло розташовується від центру, тим нижче буде його вартість.

Для тих, у кого мінімальний бюджет, розумним рішенням стане розглянути варіант оренди кімнати або частини будинку. Це обійдеться дешевше.

де знайти квартиру від власника

Важливі моменти при укладанні договору

Перед тим, як зняти квартиру від господаря, будьте готові до того, що недобросовісні орендодавці можуть не уточнювати, які комунальні платежі оплачують вони, а які – належить погашати вам. Проговоріть цей момент, а ще краще – позначте в письмовій формі. Подбайте про можливість погасити додаткові витрати. До таких відносять:

 • заставу за цінне майно (це вимога господарів, у яких в квартирі дорога побутова техніка або ексклюзивні меблі);
 • передоплата за 2-4 місяці вперед, це страховка на випадок, якщо вам захочеться змінити місце проживання, не попередивши про це орендодавця.

Обов'язково проговоріть момент відвідувань квартири господарями. Дуже часто зустрічаються ті, хто мало не кожен день навідуються в приміщення.

Не рекомендується зволікати з ухваленням рішення, якщо приміщення вам підійшло, а ціна влаштувала. Демонструючи наявність сумнівів, на наступний день можна почути, що квартира вже знайшла своїх тимчасових щасливих власників.

У жодному разі не нехтуйте оформленням договору про оренду майна від власника. Ситуації бувають різними, щоб не залишитися без житлового приміщення і заплачених грошей, складіть з власником договір.

Приклад договору оренди квартири

Розпізнавання шахраїв

Щоб розпізнати шахраїв, скористайтеся такими простими методами:

 • запитаєте про документи на житло;
 • уточніть відомості про наявність інших власників;
 • насторожтеся при прохання внести велику передоплату (більш ніж за 3 місяці).

Додатково запитаєте власників про транспорт, магазини, які розташовуються поруч, уточніть наявність шкіл, дитячих садків, парків, фітнес клубів. Шахраї зазвичай не володіють такою інформацією такого роду, почнуть плутатися, шукати відмовки, уникати відповідей.

Розпізнавання шахраїв

На якому сайті можна знайти квартиру без посередників

Оптимальним рішенням, на якому сайті краще знімати квартиру, стане онлайн-платформа Flatiko. Ресурс розроблений спеціально для зустрічі орендодавців і тих, хто шукає житло. До переваг ресурсу відносять:

 • можливість розмістити необхідне оголошення за кілька хвилин (є доступ і з мобільного, і з ПК);
 • авторизація через Фейсбук, що нівелює можливість шахрайства;
 • відсутність комісій, ніяких ріелторів і посередників;
 • можливість прямого контакту двох сторін – через живий чат на сайті;
 • наявність тільки актуальних оголошень (видана не раніше 1 місяця).

Якщо ви не знаєте, на якому сайті шукати квартиру, тоді запевняємо, що портал Flatiko стане кращим рішенням у цій ситуації. Швидкий пошук і можливість зустрічі безпосередньо власників житла і орендарів

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.