Поради, як здати квартиру

Поради, як здати квартиру

Поради, як здати квартиру

Власників, незатребуваної для власного проживання нерухомості, цікавить, як здати квартиру вигідно і без ризиків. Існує цілий ряд нюансів, які варто враховувати, вирішуючи фінансові питання, зокрема, якщо це може стати своєрідним особистим бізнесом, що приносить непоганий дохід.

Як здати квартиру

Що потрібно для здачі квартири в оренду

Орендодавець зобов'язаний чітко розуміти стан ринку нерухомості в місті, затребуваність району та контингент осіб, потенційних орендарів, які будуть прийнятним варіантом в конкретному випадку.

Перед здачею і для збільшення її собівартості на ринку, квартиру слід підготувати:

 1. Ремонт і прибирання. Чим кращий зовнішній вигляд мають апартаменти, тим вони дорожче і швидше здаються. Щонайменше, варто поклеїти нові шпалери і провести вологе прибирання.
 2. Меблі і техніка. Існує певний мінімум для обох цих категорій матеріальних цінностей, наявність яких є обов'язковим для здачі житла. В квартирі повинні бути умови для приготування їжі (плита, стіл і стільці, посуд, раковина для миття, холодильник), для відпочинку (ліжко або диван – можна б.у., але з новим матрацом), для комфорту (ванна і унітаз, бойлер, мікрохвильовка, шафа). Додатково можна здати квартиру в оренду, укомплектованою для підвищення її вартості кондиціонером, покриттям для підлоги. Деякі орендарі вже мають свою техніку і меблі, тому зазвичай пропонується житло з мінімальним набором, але з можливістю додатково надати певні матеріальні цінності в користування на прохання в'їжджаючих.

Наступний етап підготовки полягає у визначенні:

 1. Вартості. Зазвичай щомісячна ціна оренди 1-к. квартири у великих містах дорівнює середній з.п. Для розуміння, краще ознайомитися з релевантними пропозиціями по конкретному р-ну міста, з урахуванням поверховості, стану ремонту, кількості кімнат, періоду оренди. Підвищити вартість може і той факт, що орендодавцем виступає безпосередньо власник, здаючи нерухомість самостійно. Потенційним клієнтам не доведеться платити 50 і більше% від щомісячної вартості посередникам.
 2. Термінів здачі. Тривалий термін зазвичай знижує вартість оренди. У порівнянні з подобовою, ціна зменшується в три рази. Однак саме цей спосіб пасивного заробітку переважно використовується з огляду на його надійность. Спланувати повну заповнюваність квартири нереально на весь рік, простий неминучий, а разом з ним і прямий збиток.
 3. Контингенту. Крім студентів, на тимчасову (добову) оренду ласі бригади робітників, іноземні туристи. А до довгострокової – прагнуть сімейні пари і компаньйони з кількох людей або самотні люди;
 4. Способу пошуку клієнтів. Єдиною перевагою роботи з ріелтором для власників житла є відсутність необхідності витрачати час на пошук клієнтів. Але і це повністю нівелюється існуванням інших способів безпроблемної здачі квартири.

І останній крок – власник повинен розуміти, чи хоче він вести бізнес або працювати нелегально. Здача в оренду квартири приносить непоганий дохід. Громадянин має право оформити себе як приватного підприємця або виступати фізичною особою, сплачуючи 18% від доходу і 1.5% військового збору. Але довести факт незаконної здачі проблематично, навіть при наявності заяви від сусідів або самих мешканців. Підтвердити передачу грошей саме за оренду в будь-якому варіанті складно. Тому близько 70% ринку – нелегальний. Вирішувати власнику. Однак суми податку не такі вже й великі, щоб привертати увагу правоохоронних органів або лаятися з заздрісними сусідами. І все, що потрібно для законної діяльності, – звернутися в податкову для виписки реквізитів на оплату і укласти договір з орендарями. В останньому пункті теж є варіації. Допускаються:

 • усна угоду при наявності 2 свідків;
 • письмовий договір на термін до 3-х років оренди;
 • письмовий і завірений нотаріально договір на термін більше 3-х років оренди.

Хоча, по суті, договір важливіший для орендарів, а власнику досить взяти копії паспортів мешканців і гроші для гарантії.

Порядок здачі квартири в оренду

Як здати квартиру в оренду, минаючи шахрайські схеми ріелторів і неблагонадійних потенційних мешканців, знають далеко не всі зацікавлені власники. І набиратися досвіду самостійно, набиваючи гулі, не варто. Адже так можна втратити і матеріальні цінності всередині квартири, і навіть саме житло.

Існують негласні правила здачі квартири в оренду, які допоможуть навіть початківцю орендодавцю:

 • чітко розуміти свої цілі (термін, потенційних квартиронаймачів, бажаний дохід), можливості по комплектації квартири, трата часу на пошук мешканців, збору щомісячної орендної плати та оплати комунальних послуг;
 • розміщення оголошення (з фото, детальним описом умов і вимог);

Читайте також: Як правильно фотографувати квартиру

 • показ квартири зацікавленим (ріелтори підключаються, в крайньому випадку, наприклад, в будні і один з вихідних – прямі квартиронаймачі, а по неділях – клієнти ріелторів);
 • знайомство з орендарями, укладення договору (але можна взяти і час на обдумування), передача грошей (щомісячний платіж за перший і останній місяці + заставу, а при підключенні ріелтора – додаткова вартість його послуг) і ключів.

Орендарі ж можуть попросити власника показати документи на житло і його паспорт. При наявності на нашому ринку величезного числа шахраїв, це простий спосіб себе перестрахувати. Однак не варто залишати навіть копії прав власності або паспорта малознайомим особам – теж з метою забезпечення власної безпеки.

Порядок здачі квартири в оренду

Поради, як правильно здати квартиру на тривалий термін

Столиця завжди затребувана. За негласними даними, до третини мешканців – приїжджі. І як здати квартиру в Києві з максимальною вигодою без ризиків підкаже не тільки власна інтуїція, але і рекомендації фахівців:

 • не переборщити з вартістю, оскільки доведеться чекати свого клієнта довше, можна недоотримати кошти під час простою;
 • забезпечити максимальний комфорт мешканцям (не приходити без запрошення або повідомлення і за відсутності орендарів будинку; укомплектувати квартиру, врахувавши побажання квартиронаймачів);
 • надати вибір в оплаті комунальних послуг (усереднивши суму без конкретизації в опалювальний сезон і окремо в теплу пору; додавши до щомісячного платежу за оренду або надавши рахунки на самостійну оплату орендарями).

Вирішувати спірні питання краще заздалегідь – при підписанні договору. Це стосується відшкодування шкоди за поламану техніку або предмети інтер'єру, підключення послуг інтернет-провайдерів, виклику комунальних служб (при затопленні або короткому замиканні в розетці).

як правильно здати квартиру на тривалий термін

Як краще здати квартиру в оренду, через ріелтора або самостійно

Здати квартиру через ріелтора простіше, якщо власник проживає в іншому місті і не хоче витрачати свій час на вирішення даного питання. Але потрібно бути готовим до того, що через 1-2 мешканців, собівартість значно впаде. І проблема буде не в природному зносі техніки або втрати привабливості шпалер. А ненадійний ріелтор може не тільки «кинути» на гроші, але і продати житло. Всі знають, що питання, як здати квартиру в оренду через агентство або ріелтора починається з надання документів, що підтверджують право власності. При цьому оригінали копіюються і юридично завіряються. З одного боку, це обов'язок відповідальних посередників, з іншого – додатковий фактор ризику для власника. І посередники не цікавляться характеристикою мешканців, їм важливий миттєвий дохід, а не те, що буде відбуватися в квартирі, і яким чином будуть використовуватися наявні там матеріальні цінності.

Знаючи, як правильно здати квартиру без посередників, можна істотно підвищити її вартість і позбавити себе від головного болю і додаткових ризиків.

як правильно здати квартиру без посередників

Де можна здати квартиру

Онлайн платформа Flatiko була створена спеціально для забезпечення прямих контактів власників і зацікавлених в оренді осіб. Професійний ресурс гарантує приватність і знає, як вигідно здати квартиру в оренду в будь-якому р-ні та з дотриманням побажань орендодавця за вибором контингенту, термінів та інших нюансів. Подати оголошення просто і при цьому надається консультація юристів і фахівців з нерухомості.

За якими цінами здають квартиру

Здати в оренду квартиру від господаря можна, виходячи з середньої щомісячної заробітної плати в місті. Чим більше площа, тим вище ціна. Орієнтовно підрахунок виглядає так: 1 к. кв. в Києві – 5-6 тис. Грн. в міс., 2 к. кв. – в півтора рази вище, 3 к. – в два і т.д. Точні суми встановлює власник, враховуючи нюанси локації і «начинки», умови, як по оплаті, так і по використанню приміщення.

За якими цінами здають квартиру

Ризики при здачі квартири в оренду

Беруть в найм квартири не тільки для безпосереднього проживання, а й для:

 • ведення негласного (без законного оформлення) бізнесу: фахівці з манікюру-педикюру, репетитори, швачки та ін.;
 • суборенди (орендують на рік і здають подобово; більшій кількості людей або неблагонадійному контингенту та ін.).

Ризики очевидні: втрата цінностей всередині квартири, собівартості оренди, скарги сусідів, задіяння правоохоронних органів та ін.

Де здати квартиру в оренду

Ризики при здачі квартири в оренду

Без посередників і безпечно стати орендодавцем можна на сайті Flatiko. Скориставшись ресурсом, вивчивши правила, як здати квартиру, вдасться убезпечити себе від неприємностей і отримувати стабільний високий дохід без особливих зусиль.

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.