Оренда квартири і тварини: розбираємося в питанні

Оренда квартири і тварини: розбираємося в питанні

Оренда квартири і тварини: розбираємося в питанні

Пухнасті домашні тварини – мрія і реальність багатьох дітей і дорослих. Але при відсутності власного житла, часто втілити таке бажання досить складно. Утримувати домашнього улюбленця в квартирних умовах не так просто, як може здатися на перший погляд. Особливо, якщо це орендоване житло. Тому договір оренди квартири з тваринами, як правило, включатиме додаткові пункти, які регулюють це питання. Давайте розбиратися, чи реально знайти хорошу квартиру із комфортними умовами проживання, маючи пухнастого друга.

Оренда квартири з тваринами

Тварини і оренда квартири: за і проти

Домашні улюбленці – це завжди турбота, прибирання, догляд, гігієна, пошук місця для сну. Ці питання стосуються не тільки власника собаки чи кішки, але і того, хто пропонує оренду квартири. Незважаючи на всю красу і милість домашніх улюбленців, вони можуть створювати певні проблеми та нести загрозу для майна.

Власники квартир бачать в своїй квартирі, в першу чергу, метод отримання доходу (додатковий або основний). Тому будь-які ризики, пов'язані з джерелом такого доходу, вкрай небажані. Домашні тварини можуть в деяких випадках призвести до псування підлогового покриття, шпалер, меблів, видавати неприємні звуки чи запахи, що заважатимуть сусідам. Часто орендодавців відштовхує той факт, що може бути присутнім запах кішки на винайманій квартирі. Незважаючи на наявність застави, яка потенційно покриватиме подібні збитки, на їх усунення може піти багато сил і часу.

З іншого боку, власникам потрібно розуміти, що багато орендарів живуть із своїми вихованцями як з повноцінними членами сім'ї. Вони ретельно доглядають за ними, годують, грають, не забувають про прогулянки. Тому таким людям вкрай важливо знайти «адекватного» орендодавця по відношенню до домашніх вихованців. Орендар повинен прийняти всі ризики, які відлякують власників житла, а також спробувати їх нівелювати.

Як вмовити господаря квартири на собаку або кішку?

Можливість утримувати тварину в орендованій квартирі обов'язково обговорюється до заселення. Категорично не можна приховувати факт наявності домашнього улюбленця або заводити його без повідомлення орендодавця. Це може привести до виселення, конфліктів, сварок із сусідами, тощо.

Часто саме через домашнього вихованця суттєво зменшується кількість доступних варіантів оренди, особливо в Україні, де культура поводження з домашніми тваринами ще не досягла рівня, скажімо, багатьох європейських країн. Часто в рекламних оголошеннях про оренду відразу вказується про заборону найму з тваринами.

Говорячи про можливість проживання тварин в орендованій квартирі, слід чесно поговорити з власниками квартири. Рекомендується вказати всі можливі форс-мажорні обставини, ризики, умови утримання тварин та відшкодування відповідних збитків в договорі оренди.

 Як умовити господаря квартири на собаку або кішку

Яких тварин найбільше недолюблюють орендодавці?

Найчастіше відмови у поселенні чують власники кішок і собак. Ці вихованці мають кігті, сильні лапи, здатні залишати неприємні запахи, звуки та шерсть в квартирі. Тому наявність такого вихованця в більшості випадків викликає негативну реакцію власників житла. Частковим рішенням проблеми може стати зазначення в договорі обов’язків орендарів по догляду за тваринами та навіть способів такого догляду, наприклад, необхідності регулярно підстригати кігті, вичісувати шерсть собаці або кішці, виводити на прогулянку для туалету, тощо.

Не дуже радісно орендодавці відносяться і до орендарів, які заводять міні-свинок, єнотів, тхорів і подібних домашніх тварин. Без належної уваги ці вихованці здатні призвести до величезного безладу, псування меблів, шпалер, тощо. Нейтральні враження, як правило, викликають пухнастики, які проживають в клітках:

  • щури;
  • кролики;
  • хом'яки;
  • папуги.

Але останні можуть псувати меблі, шпалери і штори, якщо вириваються з клітки і літають по квартирі.

 Яких тварин не люблять орендодавці

Якщо ви довгий час жили без домашніх улюбленців, а потім вирішили завести тварину, тоді краще віддати перевагу тим, що не завдадуть шкоди орендованому житлу. Оптимальний варіант – рибки, павуки та змії (які живуть в тераріумах), черепахи, тощо.

Велике значення має догляд за тваринами та їх виховання. Адже не завжди кішка на  квартирі – це подряпані меблі чи клуби шерсті. Зараз на ринку доступно багато засобів для догляду за тваринами та запобігання псування майна.

На нашу думку, лише правильно побудований діалог з орендодавцем дозволить знайти компроміс.

Рішення за орендодавцем

Допустити в свою квартиру орендаря з тваринами чи ні - це рішення, яке залежить виключно від волі власника житла. Зазвичай власники квартири, приймаючи подібні рішення, відштовхуються від кількох факторів:

  • загального стану квартири (вартості меблів, якості шпалер, килимів, ламінату та ін.);
  • розміру орендної плати, яку готовий запропонувати орендар;
  • виду домашнього вихованця, що безпосередньо свідчить про те, як майбутній орендар доглядає за твариною.

Переконати орендодавця – справа непроста, але цілком здійсненна. Головне – знайти правильний підхід, попередньо обговорити всі нюанси, пов'язані із проживанням. Не відмовляйтеся від застави, письмової угоди на відшкодування збитків, завданої вихованцем.

 Кішка на знімній квартирі

Flatiko – новий спосіб знайти житло

Flatiko дбає про орендарів з тваринами

 У нас на сайті в кожному оголошенні вказано, чи згоден власник на оренду з тваринами чи ні. Також пропонується варіант «можливо», який дає змогу орендарю та власнику обговорити можливі варіанти проживання з тваринами.

Найближчим часом ми також плануємо додати відповідний фільтр для пошуку житла, який дозволить орендарям з тваринами бачити лише релевантні пропозиції.

Незалежно від того, чи є у вас вихованець чи ні, на сайті Flatiko можна знайти потрібний варіант житла. Велика кількість актуальних пропозицій, ретельна перевірка орендодавців і орендарів дозволяє обом сторонам знайти один одного.

 
На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.