Оплата комунальних послуг в орендованій квартирі

Оплата комунальних послуг в орендованій квартирі

Оплата комунальних послуг в орендованій квартирі

Оренда житла – один із найпростіших варіантів вирішення проблем із власною житлоплощею. Цей варіант підходить молодим сім'ям, які хочуть жити окремо від батьків. А також парам, які переїхали до великого міста в пошуках кращої роботи і нового життя. Студентам при відсутності гуртожитку і багатьом іншим людям. Знімання житла часто затягується на багато років. Тому потрібно знати, на що звернути увагу при виборі квартири, а також визначитися із нюансами оплати комунальних послуг.

Оплата комуналки при оренді квартири

Оплата комуналки – один із найбільш важливих питань, які хвилюють не тільки майбутніх мешканців, а й орендодавця, котрий вперше здає квартиру або будинок. Рішення про те, хто буде платити за комунальні послуги, і в якому обсязі, найчастіше вирішується обопільно.

У світлі значного подорожчання комуналки, мешканці намагаються знайти найвигідніші умови. Власники нерухомості іноді йдуть на компроміс, трохи знижуючи ставку на житло, або прописують у договорі різну вартість оренди в опалювальний період і в літній час. Крім того, враховуються інші фактори – наявність або відсутність пільг із оплати комуналки. Наявність або відсутність індивідуальних лічильників на водопостачання та водовідведення, електроенергію, газ.

У договір оренди важливо включити пункти про те, хто зобов'язаний платити за комуналку, і в які терміни. У разі виникнення спірної ситуації при виникненні заборгованості, за законом вся відповідальність лежить на власнику житла.

Що входить в комунальні послуги при оренді квартири?

Що входить в комунальні послуги при оренді квартири?

Що входить в комунальні платежі при оренді квартири? Комуналка в обов'язковому порядку включає компенсацію спожитих комунальних послуг за індивідуальними лічильниками. Найчастіше це водопостачання та водовідведення, природний газ та електроенергія.

Іноді в договорі оренди може бути прописано про необхідність оплати рахунків від ЖЕК і тепломережі. На підставі цих даних і формується ринкова вартість житла.

Хто повинен оплачувати комунальні послуги?

Вирішити питання про те, хто за що платить, потрібно на етапі складання договору. Тільки детально прописані умови допоможуть уникнути виникнення заборгованості за рахунками і непорозумінь у відносинах власника і орендаря.

Існує кілька варіантів оплати комуналки:

1. Усі платежі за квитанціями оплачує орендар безпосередньо комунальним або житлово-комунальним службам. Відповідно, влітку сума оплати буде менше, а взимку, коли приходять рахунки за опалення, більше. Надалі, орендар при внесенні щомісячної плати за квартиру надає квитанції власнику житла, щоб довести факт оплати за рахунками. Єдиним мінусом цього варіанту є необхідність контролювати показання лічильників, щоб несвоєчасна або неповна оплата платежів не привела до заборгованості.

2. Оплату платежів здійснює орендодавець. При цьому квартиронаймач оплачує власнику не тільки щомісячну суму оренди, але і компенсує вартість спожитих комунальних послуг. Тут можливі кілька варіантів. У першому – вираховується середня сума за комуналку, яка щомісяця додається до орендної плати. Залежно від обсягів споживання можливі варіації. У другому – власник щомісяця знімає показники з індивідуальних приладів обліку, встановлених в приміщенні (електроенергія, вода, газ), за якими і здійснюється оплата.

3. Переукладання договорів (оформлення особового рахунку) на надання комунальних послуг безпосередньо на орендаря. Цей варіант може бути проблематичним, і виправданий тільки при укладенні довгострокової оренди.

Які комунальні послуги оплачує орендатор?

Які комунальні послуги оплачує орендатор?

Квартирант оплачує рахунки за електроенергію, водопостачання та водовідведення, газ. Показники всіх лічильників потрібно в зазначений термін обов'язково передавати до відповідних служб для формування квитанцій. Відповідно до договору орендар може оплачувати і інші рахунки по комуналці – опалення, ЖКГ (житлово-комунальне господарство), що включає вивіз сміття, прибирання придомової території, обслуговування ліфта та ін.

Квартиронаймач повинен оплачувати всі додаткові послуги, необхідні йому для комфортного проживання. Це кабельне телебачення, інтернет, стаціонарний телефон, домофон. Якщо йому дані послуги не потрібні, він може від них відмовитися в будь-який момент, це не вимагає додаткових вкладень. Або використовувати будь-який зручний провайдер для забезпечення інтернет-з'єднання.

Оплата комуналки при оренді квартири

Які комунальні послуги повинен оплачувати власник квартири?

При розрахунку орендної плати за квартиру деякі комунальні послуги можуть бути в неї включені. Якщо власник квартири оплачує рахунки за опалення, то при цьому підвищує орендну ставку. Власнику це вигідно, якщо на житло оформлена субсидія або інші пільги. Адже взимку за опалення квадратних метрів доводиться платити значну суму. Орендар же може бути впевнений в тому, що сума оплати не зміниться протягом року.

У деяких випадках власник здає не всю квартиру, а одну або 2 кімнати із трьох, наприклад. Одна із них при цьому буде закритою. Квартирант оплачує опалення не за всю площу житла, а тільки за ті квадратні метри, які займає.

Якщо в квартирі вода і газ розраховуються за нормою споживання на 1 людину в зв'язку із відсутністю індивідуальних лічильників на газ, сума оплати може бути великою. Особливо, якщо на житлоплощі прописано кілька людей. Орендаря може не влаштовувати такий варіант. Власник може взяти частину оплати за цими рахунками на себе.

Допомога Flatiko

Інтернет-портал Flatiko надає широкий вибір житла. Тут можна дізнатися все про місце розташування квартири, побачити реальні фотографії всіх кімнат. Уточнити всі нюанси по оплаті житла, комунальних послуг, термінів оренди. Інформація надається безпосередньо власниками, від яких можна отримати найбільш достовірну інформацію.

На даний момент, сайт працює на пристроях із мобільним та десктопним розширенням.